Ödev Takip Çizelgesi Excel

Ödev Takip Çizelgesi Excel

Günümüz eğitim sisteminde okula giden her öğrencinin ilk okul gününden son okul gününe kadar ödev kavramı hep olmuştur ve olacaktır. Öğretmeneler konuları işlerler, konuların pekiştirilmesi içinde öğrencilere ödevler verirler. Verilen bu ödevlerin değerlendirmelerini ise yaparak takip ederler. Manuel olarak bu işlemi yapan özverili öğretmenler ödev takip çizelgesi excel dosyasında tutmaktadırlar. Buradaki gaye öğrencini n konuyu anlayıp anlamadığının tespiti ve anladı ise ne şekilde anladığının yorumlanmasıdır. Tüm öğrenciler için yapılan bu tespitler öğretmen tarafından kayıt altına alınmalı ve rapor haline getirilmelidir.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Ödev Takip Çizelgesi Excel Takibi Neden Yapılır?

Öğrencilerin okuldaki gelişimlerini takip edilmesi okul idarecilerinin öncelikleri arasındadır. Takip edilen gelişimler ödev takip çizelgesi excel dosyasında veliler ile paylaşılır. Bu sayede okular öğrencilerle ilgilendiklerini velileri ile paylaşmış olurlar.

Bu okul kademsi için okulun kalitesi anlamında önemli bir durumdur. Ancak yapılan bu takipte daha önemli olan ise öğrencinin gelişim durumunun saptanması ve gerekli görülen durumlarda öğrenci akışını olumlu etkilecek şekilde müdahaleler yapılması sağlanmış olur.

Excel Ödev Kontrol Çizelgesini İndirin

Okul tarafından herhangi bir ödev takip sistemi kullanılmıyor ise öğretmenlerimize yardımcı olabilmek için Excel ortamında hazırlamış olduğumuz Ödev takip çizelgesi Excel dosyanızı buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Daha sonra yazıcıdan çıktısını alarak takibinizi manuel olarak yapabilirsiniz. Ancak sayın öğretmenlerimiz altını ısrarla çizmek istiyoruz ki daha pratik ve online ortamda takip yapmak için ABC ödev takip sistemini kullanmalısınız. Okulunuz kullanmayacaksa bile siz sadece kendi sınıflarınızda kullanabilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız

Online Ödev Takip Çizelgesi

Okullarda işleyişin çok büyük bir bölümü öğretmenler üzerindedir. Öğretmenler derslere girerler. Öğretmenler etkinlik düzenlerler. Öğretmenler velilerle iletişime geçerler. Öğretmenler veli toplantılarını düzenlerler. Ödev takip çizelgesi excel gibi dosyaları doldurmakla öğretmenlerimizin mesailerini harcamalarının önüne geçmelisiniz. Fakat aynı zamanda da bu takibi daha profesyonel şekilde de yapmalısınız.

Öğretmen kalitesi ne kadar yüksek ise okulun kaliteside o kadar yüksektir.

Ancak öğretmenlerimizin kalitesini ve ilgisini yükseltmek ise okul idaresinin elindedir. Öğretmenlerimizin okul içindeki zamanlarını optimize olarak kullanmalarını sağlamalıdırlar. Örneğin konumuzlada ilgisi olan ödev takip çizelgelerini öğretmenler excel gibi bir dosyada manuel olarak takip etmemelidirler. Takip etmemeliler çünkü; bu dosyayı işleyecekleri zamanlarını öğrencilerine ayırmalılar veya kendilerine öz zamanlar oluşturabilmelidirler.

ABC Ödev Takip Sistemi kullanan okullardaki öğretmenler saniyeler içerisinde ödev takiplerini yapabilmektedirler. İstedikleri anda ize ödev raporlarını zaman aralıkları ile alabilmekte ve sunumlarını her yerde yapabilmektedirler. Bu işlemler için öğretmenlerin ayrıca bir zaman harcamalarının önüne geçilmiş olunmaktadır.

Excel Ödev Kontrol Çizelgesi Nerelerde Kullanılır?

Öğrencilerle ilgilenmek, velilerle bilgi akışının sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlayan öğretmenlerimiz  ödev kontrol çizelgesi excel dosyasında öğrencilerin ödev bilgilerini tutarak toplantı ve zümrelerde bunları işlemektedirler.

Online Ödev Takip Programı

Ödev kontrollerinizi ve raporlarınız ABC Online ödev takip programı üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. ABC ödev takip çizelgeleri mobil uygulama omurgası üzerine inşa edilmiştir. Sade ve ergonomiyi ön plana alan tasarımları ile kullanıcılarından yüksek puanlar alan ABC Mobil uygulamasını aşağıdaki mağazalardan indirebilirsiniz.

Sayın idarecim, unutmayalım ki öğretmenlerimiz ülkemizin kıymetlileridirler ve ülkemizin geleceğini inşa ederler. Onların değerini ülke olarak bilmeliyiz.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin