Ödev Takip Çizelgesi

ödev takip çizelgesi

Okula henüz başlayan öğrencilerimiz ile ebeveynlerin gündemine ödev kavramı girmektedir. Artık yeni ödevler, yapılan ödevler, eksik ödevler takip edilmeye başlanmaktadır. Bu takipleri ödev takip çizelgesi olarak tutan veliler daha sistemli olarak ödev takiplerini yapmaktadırlar.

Çok büyük emeklerle yetiştirdiğimiz çocuklarımızın her alanda başarılı olmasını istemekteyiz. Çocuklarımızın gelişiminde onları takip etmek ihtiyaç duydukları konularda ise destek olmak önemlidir. Okula başlayan çocuklarımızın arkadaşları ile iletişiminden tutunda, ödevlerinden kılık kıyafetine kadar her şeyi takip etmekteyiz aslında. Süreç içerisinde isen en önemli takip konusu ise ödevleri olmaktadır. Bunun için ödev takip çizelgeleri düzenleriz. Okuldan gelen ödev kontrol çizelgelerini takip ederiz. Çocuğumuzun geri kalmaması için büyük bir emek sarf ederiz.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Online Ödev Takip Çizelgesi

İlk aşamalarda ödev takiplerini rahatlıkla yapabiliriz. Bunun için enerjimiz ve motivasyonumuz yüksektir. Zamanla yaşantımızdaki farklı gündemlerimiz ve hayat akışı bu motivasyonumuzun düşmesine sebep olabilmekte ve ödev takip çizelgesini ilk aşamalarda olduğu gibi yapamamaktayız. Bu çizelgeler eğer pdf veya excel gibi bir dosyada takip ediyorsak çok zor olmaya başlamıştır.

Bunun için okullar online ödev takip çizelgesi olan ödev takip sistemleri ile çalışmaktadırlar. Online Ödev takip sistemi ile çalışan okullarda öğretmenler de velilerde oldukça rahat bir şekilde öğrencilerini takip edebilmektedirler.

Ödev Kontrol Çizelgesini İndirin

Okulların bir çoğunda kullanılan ABC ödev takip sistemi sizin okulunuzda kullanılmıyor ise ve ödev takiplerini Excel veya PDF ortamında yapıyor iseniz sizede yardımcı olmak çin bu iki formattada hazırladığımız ödev takip çizelgelerini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız

Ancak sayın öğretmenlerimiz altını ısrarla çizmek istiyoruz ki daha pratik ve online ortamda takip yapmak için ABC ödev takip sistemini kullanmalısınız. Okulunuz kullanmayacaksa bile siz sadece kendi sınıflarınızda kullanabilirsiniz.

Anlık Ödev Raporları

Öğrencilere verilen ödevleri zaman içerisinde raporlar halinde görmek isteyeceksiniz. Özellikle veli toplantılarında ödev raporları çok önemli bir gündem olmaktadır. Ödevler üzerinden öğrenci gelişimleri konuşulmakta, öğrencinin. Eksik olduğu konuların giderilmesi için veli-öğretmen arasında bilgi alış verişi yapılmaktadır. ABC Online ödev takip çizelgesi ile istediğiniz raporları anlık olarak alabilirsiniz.

Öğrenciye seçtiğiniz tarih aralıklarında verilen ödevleri, ödevlerin değerlendirme sonuçlarını ve özellikle de yapılmayan ödevlerin listesini saniyeler içerisinde ABC ödev takip çizelgesi sayesinde alabilirsiniz.

ABC Ödev Takip Sistemi

Okullarda işleyişin çok büyük bir bölümü öğretmenler üzerindedir. Öğretmenler derslere girerler. Öğretmenler etkinlik düzenlerler. Öğretmenler velilerle iletişime geçerler. Öğretmenler veli toplantılarını düzenlerler. Ödev takip çizelgesi excel gibi dosyaları doldurmakla öğretmenlerimizin mesailerini harcamalarının önüne geçmelisiniz. Fakat aynı zamanda da bu takibi daha profesyonel şekilde de yapmalısınız.

Öğretmen kalitesi ne kadar yüksek ise okulun kaliteside o kadar yüksektir.

Ancak öğretmenlerimizin kalitesini ve ilgisini yükseltmek ise okul idaresinin elindedir. Öğretmenlerimizin okul içindeki zamanlarını optimize olarak kullanmalarını sağlamalıdırlar. Örneğin konumuzlada ilgisi olan ödev takip çizelgelerini öğretmenler pdf veya excel gibi bir dosyada manuel olarak takip etmemelidirler. Takip etmemeliler çünkü; bu dosyayı işleyecekleri zamanlarını öğrencilerine ayırmalılar veya kendilerine öz zamanlar oluşturabilmelidirler.

ABC Ödev Takip Sistemi kullanan okullardaki öğretmenler saniyeler içerisinde ödev takiplerini yapabilmektedirler. İstedikleri anda ize ödev raporlarını zaman aralıkları ile alabilmekte ve sunumlarını her yerde yapabilmektedirler. Bu işlemler için öğretmenlerin ayrıca bir zaman harcamalarının önüne geçilmiş olunmaktadır.

ABC Ödev Takip Programı

Ödev kontrollerinizi ve raporlarınız ABC Online ödev takip programı üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. ABC ödev takip çizelgeleri mobil uygulama omurgası üzerine inşa edilmiştir. Sade ve ergonomiyi ön plana alan tasarımları ile kullanıcılarından yüksek puanlar alan ABC Mobil uygulamasını aşağıdaki mağazalardan indirebilirsiniz.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin