Öğrenci Kayıt

öğrenci kayıt

Bir eğitim kurumunun yıl içerisinde düzenli bir şekilde ilerleyebilmesi için öğrenci kayıtlarınıda bir plan içerisinde almalıdır. Sınıf kontenjanlarının ayarlanması, aşırı yığılmaların önüne geçilmesi, kız ve erkek öğrenci kayıtlarının sınıflara eşit dağıtılması gibi konular öğrenci kayıt aşamasında dikkat edilmesi gereken konulardır.

Kayıt Takip Sistemi

Devlet okulu olsun özel okul olsun öğrenci kayıtlarını yönetimi genelde idareciler tarafından yapılmaktadır. Devlet okullarında e-okul özerinden yapılan öğrenci kayıtları yine e-okul üzerinden merkezi olarak takip edilmektedir. Ancak özel okullarda ise öğrenci kayıtları çok daha önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Öğrenci kayıt sistemleri

Okulunuza bir öğrenci veya öğrenci velisi kayıt için iletişime geçtiğinde tüm görüşmeler kayıt altına alınmalıdır. Kayıt altına alınan bilgiler okul idaresi ile paylaşılmalı veliler ile kayıt süreçlerinde iletişim halinde kalınmalıdır.

Öğrenci kayıt aşamasındaki tüm bu bilgileri ABC Öğrenci Kayıt sistemi ile takip edebilir, idarecilerinize otomatik bilgilendirmeler gönderebilirsiniz.

Hangi tarihlerde kayıt başvurusu olmuş, öğrenci kayıt aşamaları nasıl değerlendirilmiş, gerçek kayda dönüşen görüşmeler var mı? Misafir öğrenci kayıtlarındaki ilerlemeler ne durumda.. gibi bilgiler özel okullar tarafından sürekli kontrol edilmektedir. Kayıt kabuldeki çalışanlar ise ABC öğrenci kayıt takip programı ile bu bilgilendirmeleri otomatik ve anında yapabilmektedirler.

Kayıt Görüşmeleri

Öğrenci kayıt görüşmeleri ilk andan kayıt sonlandığı ana kadar takip edilmeli ve kayıt altına alınmalıdır. Kayıt altına alınan bu bilgiler çok önemlidir.

Çünkü bir veli öğrencisi için kayıt görüşmesine geldiğinde ilk gün ne konuşuldu ise son günde de o bilgilerin kayıt aşamasındaki tüm personeller tarafından bilinir olması önemlidir. Kısacası bir personel kayıt için aynı konuda “A” derken diğer personel “B” dememelidir. Böyle bir duruma düşün kurum var ise bilmelidirki veli gözünde çok negatif puanlara sahip olmaktadırlar.

ABC Görüşme Modülü İle Kayıt Görüşme Takibi

ABC’nin en gözde modüllerinden birisi de “Bire Bir Görüşmeler” modülüdür. Bu modülümüz o kadar enektir ki dilerseniz kayıt görüşmesi dilerseniz rehberlik görüşmeleri için kullanabilirsiniz.

Otomatik tanımlamalar ile yeni bir kayıt görüşmesi aldığınızda okul kurucusuna, idare kademesine otomatik bilgilendirmeleri gönderebilirsiniz. Yine kayıt görüşmeleri sonlandığında da belirlenen yöneticilere kayıt sonlanma nedeni otomatik olarak bilgilendirme gönderilmektedir.

Peki Bu ne işe yarıyor? Bir okulda kayıt takibi yapan kullanıcılar bu söylediklerimiz çok anlamlı olduğunu belirterek, taktir edeceklerdir. Çünkü her gün, haftalık ve aylık olarak bu bilgilendirmeleri isteyen yöneticilere sizler anlık olarak bilgi vermiş oluyorsunuz. Tabi dilediğiniz anda da rapor halinde bunu sunabiliyorsunuz?

Hangi tarihlerde kaç görüşme oldu? Görüşmeleri kimler yaptı? kayıt yenileme var mı? Misafir kayıt var mı? gibi bir çok sorunun ve takibin cevabını ABC Online Kayıt Takip Sistemi ile sağlayabiliyorsunuz.

ABC Okul Yönetim Sistemi

Öğretmen merkezli yapısı ile kullanıcıların gözdesi olan, modern arayüzü, kullanım kolaylığı, yenilikçi yapısı ile tüm okul kademelerinde kullanılan ABC Okul Yönetim Sistemi standartları yukarılara taşıyor.

ABC; okul yönetim yazılımını, inovatif bir sistem haline getirmiştir. Okul bünyesinde olması istenen mobil uygulama, muhasebe, ölçme değerlendirme gibi alanlarada girerek başarılı bir okul yönetim sistemi olmayı başarmıştır. ABC OYS komple bir sistemdir. Web sitesi ve mobil uygulama birbirine entegredir. ABC ile okulunuzu tek noktadan yönetmenin konforunu sizde yaşayın.

Kayıt Yenileme

Okulunuzda hali hazırda eğitim alan öğrencilerin sonraki yılda yine okulunuzda devam etmeside takip edilmesi gerekmektedir. Yeni yıl kayıtlarında kayıt yenilemeleri, veli memnuniyeti ve tabiki öğrenci başarısı kayıt yenilemelerinde önemlidir.

Öğrenci kayıt yenileme süreçlerinde de pratiklik sağlayan ABC’de kaydı yenilenen öğrencilerin geçmiş yıllardaki bilgilerine rapor olarak ulaşabilir, önceki yıllardaki performans grafiklerine ulaşabilirsiniz.

Excel Öğrenci Kayıt Programı

Öğrencilerinizin kayıtlarını manuel yöntemlerle alam noktasında eğilimi olan bir kurumda çalışıyor iseniz ya da bireysel olarak öğrencilerin kayıtlarını alıyor iseniz excel veya PDF dosyalarında takiplerinizi yapabilirsiniz. Bu takip yöntemi artık çok kullanılmamakla birlikte yinede kullanabilecek kullanıcılarımız için excel öğrenci kayıt dosyasını buraya bırakıyoruz.

Dosyayı indirmek için tıklayınız.

Öğrenci KayıtABC Ödev Takip Programı

Ödev kontrollerinizi ve raporlarınız ABC Online ödev takip programı üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. ABC ödev takip çizelgeleri mobil uygulama omurgası üzerine inşa edilmiştir. Sade ve ergonomiyi ön plana alan tasarımları ile kullanıcılarından yüksek puanlar alan ABC Mobil uygulamasını aşağıdaki mağazalardan indirebilirsiniz.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin