Öğrenci Takip Dosyası

okul yönetimi

Öğrenci Takip Dosyası

Bir öğrencinin okula ilk başladığı günden okuldan mezun olduğu güne kadar tüm gelişimlerinin kayıt edildiği, raporlandığı yapıya öğrenci takip dosyası denilmektedir. Bu dosyalar her öğrenci için ayrı ayrı tutulmaktadır. Her eğitim yılında yenilenen dosyalar genellikle sınıf öğretmenleri tarafından daha yoğun tutulmaktadır.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Öğrenci takip dosyalarını anaokul ve ilkokul seviyesindeki öğrenciler de sınıf öğretmenleri öğrenci takibi anlamında daha yoğun bilgi doldurmaktadır. Ortaokul ve daha sonraki eğitim kademelerinde ise her branş öğretmeni ayrı ayrı öğrenci takip dosyası oluşturmaktadır.

İletişim çağının çok hızlı ilerlediği günümüzde manuel olarak kağıt üzerinde oluşturulan öğrenci takipleri artık dijital ortama aktarılmış ve bir öğrenci takip sistemi adını almıştır. Öğrenci takip sistemleri öğrencinin tüm takibini barındırmaktadır. Dijital ortamda tutulan bu bilgiler anlık olarak veliler ve öğürencilerle yaplaşılabilmektedir. Ayrıca yöneticilerde bu bilgileri almakta ve istenildiğinde rapor olarak sunumu yapılmaktadır.

Dijital ortamda olan öğrenci takip dosyası için ABC mobil uygulama demosu için tıklayınız.

ABC Mobil Uygulama

ABC Okul Yönetim Sistemi mobil uygulama omurgası üzerine inşa edilmiştir. Sade ve ergonomiyi ön plana alan tasarımları ile kullanıcılarından yüksek puanlar alan ABC Mobil uygulamasını mağazalardan indirebilirsiniz.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin