Öğrenci Takip Sistemlerinde En çok Aranan 5 Özellik

Öğrenci Takip Sistemlerinde En çok Aranan 5 Özellik

Her şeyin hızla geliştiği ve değiştiği günümüzde özel okul ve isminden söz ettiren devlet okullarına baktığınızda öğrenci takip sistemleri kullandıklarını görürsünüz. Başarılı bir okul takip sistemleri okulunda genel başarısını artırmaktadır. Öğrenciler için yapılan takipler, veli bilgilendirmeleri ve okul içinde öğretmen ve yöneticilerin iletişimi noktasında oldukça önemli görev üstlenen öğrenci takip sisteminde olmazsa olmaz bazı özellikleri sizler için derledik.

ABC Modül Tanıtımı

Size Özel Tanıtım!

ABC, uzman kadroların yönergeleri ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirildi. Size de ABC'yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Tanıtım İçin Tıklayın

Öğretmenlerin Çok Zamanını Almamalıdır

Okulda bir çok aktivite ve işleyiş öğretmenler tarafından yapılmaktadır. Derslerin işlenmesi, etkinlikler, öğrenci gelişim takipleri, velilerle iletişim ve veli toplantıları gibi öğrenci ve veli tarafına bakan bir çok takip öğretmenler tarafından yapılmaktadır. Bu kadar yoğunluğu olan öğretmenlerimizin ise en önemli yardımcısı konumunda olan öğrenci takip sistemleri pratik olmalı ve öğretmenlerin çok zamanını almamalıdır. Örneğin saniyeler içerisinde yoklamasını alabilmeli, yoklama sonuçları velilere otomatik olarak gönderilmeli ve grafikli raporlar halinde rapor alınabilmelidir.

Öğrenci Takip Sistemleri Mobil Olmalıdır

Öğretmenler öğrenci takiplerini her an her yerden yapabilmelidirler. Bunun ise en pratik yolu mobil uygulamalardır. Her öğretmen kendi telefonu veya tableti üzerinden işlemlerini yapabilmelidir. Mobil uygulamaları olmayan öğrenci takip uygulamaları öğretmenlere pratiklikten ziyade daha fazla iş yükü çıkarmaktadır. Aynı zamanda kullanılan mobil uygulamalarda hem hızlı hemde sade olmalıdır. Bilgi karmaşası olmadan öğretmene akıllı bir şekilde bilgileri hazır olarak getirmelidir. Örnek vermek gerekirse bugün hangi sınıfta hangi ödevleri değerlendirecekse ilk açılışta o bilgilerin gelmesi öğretmenlerimiz için daha işlevsel olmaktadır.

Otomatik Bilgilendirmeler

Bir öğrenci veya sınıfın tamamına yapılan duyurular, bilgilendirmeler otomatik olarak kullancılara gönderilmelidir. Öğretmenlerimiz öğrenci takip sistemlerinde ayrıca bilgilendirme yapmak içinde zaman harcamamalıdır. Bu işlemlerin otomatik yapılması önemlidir.

Anlaşılır Raporlar

Girilen tüm verilerin anlaşılır rapor olarak seçilen tarih aralıklarında alınabilmesi de öğrenci takip sistemlerinde ayrıca önemli bir konudur. Özellikle veli toplantılarında veya bire bir veri-öğrenci görüşmelerinde çok ça kullanılan bu raporlar öğretmenlerin en önemli bilgilendirme sunumları olmaktadır.

Profesyonel ve Yerinde Destek Almalısınız

Bir sistem almaya karar vermeden önce sistemi aldıktan sonraki desteği nasıl olduğunu irdelemeniz önemlidir. Kaliteli öğrenci takip sistemlerinin destekleride sizi rahatlatmalı ve ihtiyaç duyduğunuz anda yanınızda olmalıdır.

ABC öğrenci takip sistemi olarak okullarımıza, öğrenci ve velilerimize verdiğimiz destek kalitesi ise çok üst seviyelerdedir. genel olarak mobil uygulama olarak inşa edilmiştir. Sade ve ergonomiyi ön plana alan tasarımları ile kullanıcılarından yüksek puanlar alan ABC Mobil uygulamasını mağazalardan indirebilirsiniz.

Ücretsiz Demo

Uygulamayı indirdikten sonra ücretsiz demo isteğinde bulunabilirsiniz. İstediğiniz modülleri demo olarak sizelere anlatmaktayız.

ABC'yi Şimdi İndirin

App Store'den İndirin

Google Play'den İndirin

App Gallery'den İndirin