Online Ödev Takip Sistemi

online ödev takip sistemi

Öğretmenler öğrencilerin gelişimi için oldukça büyük fedakarlıklar yapmaktadırlar. Yaptıkları fedakarlıkların en büyük bölümünü ise ödevler almaktadır. Eğitim sistemi içerisinde online ödev takip sistemi öğretmenler için büyük kolaylıklar sağlamaya başlamıştır. Klasik ödev takibinin yanında artık çok popüler olan bu sistemleri başarılı okullar kesinlikle kullanmaktadırlar.

Taktir edersiniz ki zaman çok hızlı geçiyor ve günümüz iletişim çağında her şey çok hızlı bir akış içerisindedir. Dün yeni olan bir bilgi artık bugün eski bilgi oluyor çünkü daha yenisi ile karşılaşıyoruz. Veliler ve öğretmenlerde bu akışa ayak uydurmak zorunda kalıyorlar.

Öğretmenler İçin Online Ödev Takip Sisteminin Önemi

Öğretmenlerimiz okullar içerisinde çok yoğun görevleri vardır. Ödev vermek, ödev kontrolünü yapmak ve bu ödevler ile alakalı analizleri çıkararak öğrencilerin durumları hakkında notlar almaları mesailerindeki en yorucu bölümdür. Ancak ABC online ödev takip sistemi ile yukarıda saydığımız noktaları öğretmenler saniyeler içerisinde yapabiliyorlar.

Okul yönetimi öğretmenlerin görevlerini olabildiğince hafifletmelidir.

Öğretmenlerimiz kazandıkları bu zamanı ise öğrencilerine ayırabilirler, onlarla birebir yüz yüze ilgilenebilirler. Bu ise öğrencinin pozitif anlamda derslere olan ilgisini artırmakta, öğretmenlerimizin kendilerine ve öğrencilerine daha fazla zaman ayırmalarını sağlamaktadır.

Veliler İçin Online Ödev Takip Sisteminin Önemli

Öğrencileri ile ilgili önemli bilgilerin yeni ödev, ödev değerlendirme sonuçları gibi bilgilerin velilere bildirim olarak gelmesi artık olmazsa olmazlar arasındadır. Online ödev takip sistemleri bu eksiği gidermekte ve velilere çocukları için gerekli olan bildirimleri göndermektedir.

Online ödev takip sistemleri arasında özellikle son zamanlarda çok beğeni toplayan ABC Ödev takip sistemi öğretmenlere birbirinden güzel özellikler sunmaktadır.

Ödev Vermek Çok Kolay

ABC online ödev takip sistemi kullanan bir öğretmen öğrencilerine saniyeler içerisinde ödev verebilir. Verdiği ödevler öğrenci velilerine ve öğrencilerine bildirim olarak otomatik olarak gönderilmiş olur. Bir veli artık çocuğuna “bugün ödevin var mı?” sorusunu sormamaktadır. Çünkü bu sorunun cevabını ABC ödev bildirimleri ile almaktadırlar.

3 Saniyede Ödevleri Değerlendirin

Verilen ödevlerin öğrenciler tarafından yapılması ve öğretmen kontrolünden geçmesi de önemli etkendir. Öğretmenler anlattıkları konunun öğrenci tarafından anlaşılıp anlaşılmadığını ödev kontrollerinde görmektedirler. Online ödev takip sistemi ile verilen ödevlerin değerlendirilmesi içi çok kolaydır. Sistemi kullanan öğretmenlerimiz 3 saniye gibi bir zaman içinde ödevi değerlendirerek velilerinede değerlendirme sonuçlarını yine otomatik olarak göndermiş olurlar.

Online Raporlar

ABC Online ödev takip sistemi ile verilen ödevler artık işlenebilir durumdadır. ABC’ye girmiş olduğunuz en küçük bir veriyi bile rapor etmeye ve bir analiz çıkarmaya çalışmaktadır.

Öğrencilerin ödev değerlendirme sonuçlarını seçtiğiniz tarihler aralığında istediğiniz anda rapor olarak alabilirsiniz.

Grafikli Ödev Raporları

Raporlarınızı grafiklerle destekleyerek daha anlaşılır olmasını sağlarsınız. Grafikli raporlarınızı zümrelerde ve özellikle veli sunumlarında kullanarak çok karışık olabilecek görüşmeleri pratik ve anlaşılır şekilde yönetebilirsiniz.

Excel Ödev Takip Çizelgeleri

Online ödev takip sistemi ile verilen ödevleri, ödev değerlendirmeleri dilerseniz excel ortamında çıktısını alabilirsiniz. Excel ortamındaki bu çıktılarla çeşitli çalışmalar yapabilir, online ortamda arşivlenen verilerinizi dosyalayarakta saklaya bilirsiniz.

abc bannerABC Ödev Takip Programı

Ödev kontrollerinizi ve raporlarınız ABC Online ödev takip programı üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. ABC ödev takip çizelgeleri mobil uygulama omurgası üzerine inşa edilmiştir. Sade ve ergonomiyi ön plana alan tasarımları ile kullanıcılarından yüksek puanlar alan ABC Mobil uygulamasını aşağıdaki mağazalardan indirebilirsiniz.