Bilgi akışının çok hızlı yaşandığı günümüzde okullarda bu konudan nasibini almaktadır. Okul içi yönetim ve takip işlemleri için Okul yazılımları artık her eğitim kurumu için olması zorunlu seçenekler arasındadır.

Günümüzde okul yazılımı denildiğinde ilk akla gelen kavramlar okul için personel takibi, bilgi rapor analizleri, öğrenci takibi ve veli bilgilendirmesi olmaktadır. Bu kavramları ise manuel olarak takip etmek, işlemek ve anlaşılır raporlara dökmek çok zordur.

Farkedeceğiniz üzere bahsedilen kavramlar hep okul içi yazılımlarla çözülebilecek yani manuel işlemleri bir otomasyon sistemi ile otomatiğe dökülebilecek çalışmalardır. Bu otomasyon daha doğrusu dijitalleşme adımlarınada tüm dünya ile birlikte okullarımızda uyum sağlamak sorunda kalmışlardır.

Hatta bazı okullar ile görüşmelerimizde şu tespiti yapmaktadırlar. “Biz okul programı kullanıyoruz. Ancak bunu sadece okul içi dijital verilerin tutulması amacıyla kullanıyoruz.” bilgisini paylaşmaktadırlar. Verilen bilgi bir bakımdan olumlu. Ancak bir başka açıdan ise okullar için pekte olumlu bilgi olarak durmamaktadır. Çünkü kaliteli kullanılabilir, basit ve anlaşılabilir bir okul yönetim sistemi artık hem öğrenci ve hemde veliler için yadsınamaz bir gerçek olarak yanı başlarında durmaktadır.

Eğitim müfredatlarına giren bilişim derslerini ise buna en somut örnek olarak gösterebiliriz. Artık en prestijli okullarda kodlama dersleri, bilgisayar bilimi dersleri kendine önemli bir yer kazanmıştır. Hatta bu konularda dene yap atölyeler açılarak öğrencilerin sanal ortamdaki hayallerini pratiğe dökmeleri amaçlanmaktadır. Okul programı ile yapılan her çalışmayı kayıt altına almaktasınız ve yıllar sonra ihtiyaç duyduğunuz verilere ulaşabilmektesiniz.

Okul Yazılımı Modüllerini İnceleyin, Demo İsteyin!

ABC'nin kolay kullanımı ve profesyonel yapısı ile ön plana çıkan Okul Yazılımı modüllerini buradan inceleyebilirsiniz. Demo isteğinde bulunan okullarımıza modülleri ABC olarak online ve yerinde anlatıyoruz.

Öğrenci Kayıt Takip Programı

Öğrenci görüşmelerinin her aşaması kayıt altında

Kulüp Takip Programı

Kulüpler açın, kayıtlar alın

Okul Yazılımı Nasıl Olmalıdır?

Eğitim kurumuza okul yazılımı neler kazandırır? sorusunu neredeyse her yöneticiden duymaktayız.  Ancak bu soruya cevap vermeden önce şu soruyu cevaplamak daha doğru olur.

Güncel bir okul programı nasıl olmalıdır? İçinde her şey mi olmalı? Yoksa okulunuz için kullanacağınız modüllerin inovatif ve kullanıcı dostumu bir formatta mı olmalı?

İşte bu soruya vereceğiniz cevap yöneticilerin ve dolayısıyla okulun perspektifini çizmektedir. Hemen belirtelim ki ABC okul yazılımı “Bizde her şey var!” demiyor. ABC’de bir okulun ihtiyaç duyacağı modüller en inovatif şekilde planlanmış ve hem kullanımı hemde tasarımı ile kullanıcılarının karşısına çıkmıştır.

Evet bir okul yazılımında olması gereken en basit noktalar nelerdir?

  • Güncel olmalıdır.
  • Tüm kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi gerekmektedir.
  • Okula ufuk açabilmelidir.
  • Destek noktasında zaafiyeti olmamalıdır.

Okul Programı Mobil mi? Yoksa Web Sitesi mi olmalıdır?

Cep telefonları hayatımızın her anında bizimle birlikte iken okul programıda mobilden bağımsız olamaz. Ancak okul programlarını web sitelerinde de kullanmanın avantajları vardır.

Şöyle örneklendirelim. Bir velimiz öğrencisinin ödevlerine, yoklamalarına bilgisayarını açıp okul programından kontrol etmesi mi daha rahattır? Yoksa cep telefonundan anlık olarak takip etmesi mi daha rahattır? Bu sorunun cevabı otomatik olarak cep telefonundan takip etmesidir. Ancak dikkat edeceğiniz nokta ise gerçek bir mobil uygulamadan sorunsuz, basit ve hızlı bir şekilde kontrol etmesi olmalıdır.

Diğer bir örneğimiz ise bir yöneticimiz rapor ekranlarını telefondan mı yoksa tüm detaylarını görebildiği bilgisayar ekranından mı kontrol etmesi daha sağlıklıdır? Bu sorunun cevabı ise tartışmasız bilgisayar üzerinden olacaktır.

Bu soru ve cevaplarda şuraya ulaşmak istedik. ABC Okul yazılımı olarak çok ciddi kullanıcı analizleri yapmıştır. Gerekli olan yerlerde mobil uygulama veya web sitesini ön plana çıkarmıştır.

ABC App Store
Mağazası

IOS işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
App Store'den İndirin

ABC Google Play
Mağazası

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirdiğimiz uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.
Google Play'den İndirin